TONA GÖRE KALDIRMA GRUBU HESAPLAMALARI


*Teknik bilgiler bilgi amaçlı olup imalat aşamasında yetkili kişilerle iletişim kurmanız gerekmektedir.

Kaldırma ve Yürütme Motorları


KALDIRMA VE YÜRÜTME MOTORLARI

Özel olarak imal ettirilen, 3 fazlı, sincap kafesli, 2/12 (4/24)kutuplu, silindirik rotorlu ve düşük rotor kütle aletlerine sahip agır yük şartları için tasarlanmış, maksimum kütle ve düşük voltajda bile rahatlıkla çalışabilir motor koruma sınıfı IP 55, izalasyon sınıfı F olan, aşırı sıcaklık korumasına sahip AC motor kullanılmaktadır. Motorlar IEC sıtandartlarına uygun, 400V 50Hz min. IP55 koruma sınıfındadır. Tüm motorlarda bir adet PTC termistör bulunmaktadır. Araba ve köprü yürütme motorlarına frekans invertör üzerinden rampalı akım gönderilerek yumuşak kalkış ve duruş kabiliyeti sağlanır.

KALDIRMA VE YÜRÜTME REDİKTÖRÜ

Rediktörler kapalı kutu yağ banyolu, dişliler SAE 8620 yüksek mukavemetli semantasyon çeliğinden imal edilmiş dişliler olup 50-60HRC ye sertleştirilerek profilleri hassas derecede taşlanmıştır. Dişli kalitesi DIN 3692 ye göre 6-9 dur. Kaldırma rediktörlerinin servis rediktörü 2.5’tan yukarı seçilmiştir.

TAMBUR VE HALAT

Halat normuna uygun biçimde işlenmiş tambur yivleri halatın aşınmasını en aza indirecek şekilde dizayn edilmiştir. Tambur;rulmanlı yataklar üzerinde çalışmaktadır. Kancanın en alt konumunda tambur üzerinde en az 3 sarım emniyet payı kalmaktadır. DIN 3063 ve DIN 3067 uyumlu flexible özel parlak metal ve ya galvanizli çelik halatlar seçilmektedir. DIN 3063 ve 3067 normlarına göre seçilen kendir özlü çelik halatın kopma mukavemeti 200kg/mm2 olup emniyet kat sayısı en az 5 tir. Aşınmaya dayanıklı halat kılavuzları yan çekme tesirleri en az etkilenecek biçimde tasarlanmış ve sfero

PORTAL YÜRÜTME BAŞLIK GRUBU

Standart kutu konstrüksiyondan imal edilir. DIN 15070’e uygun2 ad avare, 2 ad tahrikli tekerlek kullanılmaktadır. Tekerlek malzemesi Ç 1040 ve ya GGG70 sfero dökümden mamuldür. Ç1040 imlatlarda tekerleklerin raya basma yüzeyleri 40-45 HRC ‘ye sertleştrilerek, sertlik derinliği ve dagılımı üniform olarak imal edilir. Başlık grubunun köprü krişine bağlantıları mafsallı dizayn edilmiştir. Tahrik şekli iki baştan olup, rediktör çıkış mili direk tekerlekle göbeğine tahrik edilir. Tekerlek yatakları;demontaj/montaj, servis/bakım kolaylığı sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Emniyetli çalışma açısından başlık kirişlerinin her iki ucunda lastik tampon kullanılmaktadır.